• Logo
 • Kontaktujte nás
  +421 917 311 544
  Po - Pia: 9:00 - 17:00
 • Môj profil
 • je prázdny
  za 0.00 €
www.jotelberg.eu
 Filter
 • Štítok
 • Cena
  0,-
    
  0,-
 Náš tip
   Doprava
  Doprava zadarmo

  Veľká cena Domaše 2015

  Veľká cena Domaše 2015  https://www.youtube.com/watch?v=M1RU-ojZzJs

  Propozície

  Veľká cena Domaše 2015

  V dňoch 22. – 23. 08. 2015 sa na východe Slovenska, vo Vranove n. T. konala medzinárodná súťaž „Veľká cena Domaše“, CACIT, CACT (JSS + VP) pod záštitou primátora mesta Vranov n. T. Ing. Jána Ragana.

  Centrum súťaže sa sústredil v Penzióne Kondor Zámutov v prekrásnom prostredí Slánskych vrchov.

  Riaditeľ skúšok Ing. Jozef Telepun, PhD. privítal súťažiace dámy kvetom a pánov pohárikom. Následne hlavný rozhodca Mgr. Tibor Haššan začal losovanie a to už všetci tušili, že vo Vranove nad Topľou je tradícia losovať páleným. Súťažiaci po vypití 60% - nej pálenky sa dozvedeli svoje štartovné číslo, ktoré sa nachádzalo na dne pohárika.

  Mnohým po vypití zamrzol úsmev, no ale potom aj ostatným súťažiacim keď, sa dozvedeli, že sa bude prísne posudzovať, lebo je to CACIT – ová súťaž. Na „Veľkú cenu Domaše“ pricestovali najlepší zo Slovenska a špičkoví vodiči z Maďarska, Poľska a Čiech.

  Slávnostné otvorenie súťaže sa začalo na Námestí slobody vo Vranove n. T. Súťažiacich uvádzal na štartovné čísla folklórny súbor Cifroško, ktorý predviedol aj ukážku čardášu. Každému štartujúcemu pri predstavovaní lesničiari zahrali slávnostný tuš. Z ich  tvári bolo badať hrdosť z účasti na tejto súťaži. Po privítaní primátorom mesta a príhovoroch sa všetci presunuli na špeciálne vodné skúšky do PZ Vimberok Hardaňová Kvakovce, ktoré sa konali v obci Slovenská Kajňa. Pracoviská perfektne pripravili a označili JUDr. Radoslav Barna a Bartolomej Barna, ktorí pre rozhodcov zabezpečili posed, rebríky ale aj čln, aby rozhodcovia mohli prísne posudzovať vodné disciplíny. Rozhodcovia a súťažiaci boli rozdelení do troch skupín. Posudzovali Pavel Navrátil, CZ, Marek Miśtal, PL, Josef Tinka, CZ, Štefan Siksa, SR, MUDr. Ján Gunč, SR a Ľubomír Engler, SR.

  Výsledky vodných prác sa vyhlasovali sobotu večer na spoločenskom večeri v penzióne Kondor Zámutov. Víťazom sa stal Ladislav Banás, SR, ktorý získal predplatné časopisu Naše poľovníctvo, pred Ištvanom Taubnerom, HU a Mgr. Gabrielom Skladanom, SR. Cenou útechy bola tentokrát fľaša páleného, aby so žiaľom mohli pomôcť aj ostatní. Víťazom zaspievala folklórna ženská skupina Herlica. Pri pečenom prasiatku a tokajskom víne sa dlho rozoberali výkony psov a prísne posudzovanie rozhodcov.

  V nedeľu ráno účastníkov privítali v PZ Lysa hora Nižný Hrušov. Pod vedením Ing. Jána Ragana, Milana Ragana a Jozefa Vysokého sa začali disciplíny na poli. Pre každú skupinu bol pridelený terénny automobil, strelec a pomocníci, ktorí rozvážali jarabice. Nádhernú prácu psov obdivovali domáci diváci so zatajeným dychom. Tak krásne vystavovanie, postupovanie psa a potom ulovenie zveri snáď ešte nevideli. Po ťažkej noci bolo pre niektorých súťažiacich vykúpenie, keď hostesky z firmy Red Bull na ich reklamnom aute ponúkali energetické nápoje. Na novej edícií nápojov si pochutnala aj prizerajúca sa koróna. No nikto nemohol tušiť, že Red Bull fakt dáva krídla, lebo niektorí súťažiaci vyleteli a ukončili súťaž. Po obidva dni si mohli súťažiaci s korónou pochutnať v bufete na grilovaných špecialitách od výmyslu sveta, no hlavne v horúcom počasí na chladenom pive a kofole.

  Na slávnostné vyhodnotenie už čakalo preplnené Námestie slobody vo Vranove n. T. Každý už netrpezlivo čakal, kto sa stane víťazom. Keď hlavný rozhodca vyhlásil víťaza a Oto Banás hrdo stál uprostred námestia, lebo mu hrali víťazný tuš, určite museli prítomní cítiť zimomriavky po tele. Bol to kynologický sviatok ako sa patrí. Víťaz Oto Banás, SR, so psom Ciro zo Šurianského kopca, (NKS), získal titul CACIT, CACT, poľovnú zbraň a ďalšie hodnotné ceny. Druhou v poradí sa stala Hedviga Balazs, HU, so psom Hancúr Czipkéskúti, (MKS), získala titul Res. CACIT, CACT, horský bicykel a ďalšie hodnotné ceny. Tretí v poradí sa stal Mgr. Gabriel Skladan, SR, so sukou Hope z Dropieho dvora, (NKS), získal titul Res. CACT, exkluzívne poháre Versace a ďalšie hodnotné ceny.

  Na záver požiadal o slovo víťaz Veľkej ceny Domaše nestor slovenskej kynológie Oto Banás. Poďakoval rozhodcom ale aj súťažiacim a organizátorom. Najviac si vážim a myslím si, že niet väčšieho ocenenia ako zaznelo, citujem: „Chcem sa poďakovať organizátorom, za úspešné zorganizovanie súťaže. Chodím po memoriáloch, skúškach a takýchto súťažiach už vyše 60. rokov. Vo Vranove n. T. som už druhý krát. Prvý krát na Memoriáli Jozefa Kadleca a teraz na „Veľkej cene Domaše“. Musím povedať, že patrili k tým najprestížnejším“.

  Moje úprimné ďakujem patrí všetkým sponzorom. Chcem sa poďakovať predsedovi OkO SPZ Vranov nad Topľou Ing. Igorovi Sopoligovi, ako aj členom predstavenstva a zároveň organizačnému výboru Ing. Pavlovi Džukovi, Ing. Anne Fedorkovej a Jánovi Jackovi, že podporili myšlienku organizovať Veľkú cenu Domaše, každý druhý rok. Ďakujem tajomníkovi Slavomírovi Kerestešovi a pani Gabike Kulanovej, ktorí majú najväčší podiel na úspešnom priebehu súťaže. Prekrásne fotografie pre nás pripravovala Mgr. Andrea Kerestešová.

  Verím, že sme splnili čo sme sľúbili a chceme Vás všetkých pozvať na 2. ročník Veľkej ceny Domaše 2017 do Vranova nad Topľou, kde Vám zase pripravíme nezabudnuteľný zážitok.

  Ing. Jozef Telepun, PhD.

  Riaditeľ skúšok

    
   Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.